NATO w Jedynce
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg (fot. PAP/EPA)

TVP1 zaprasza na kolejny sprawdzian wiedzy, tym razem o NATO. W poniedziałek, 27 czerwca o godz. 21:10 w studiu zasiądą m.in. gwiazdy estrady, filmu, sportowcy, dziennikarze, którzy rozwiązywać będą „Wielki Test o NATO”.

W nawiązaniu do szczytu NATO, który odbędzie się na początku lipca w Warszawie, telewizyjna Jedynka wyemituje widowisko pt. „Wielki Test o NATO”. Test w studiu rozwiązywać będą m.in.: Aleksandra Socha, Dariusz Bohatkiewicz, Krzysztof Grzybowski, Michał Pol, Honorata Witańska, Katarzyna Trzaskalska, Marcin Celiński, Agata Załęcka, Magdalena Waligórska, Wojciech Wysocki, Krzysztof Zasada. Wygraną, w wysokości 30 tys. zł, zwycięzcy przeznaczą na wybrany przez siebie cel charytatywny.

Podczas testu, w zaskakującej roli wystąpi współprowadzący program Maciej Orłoś. Słynną „Białą armię” zaśpiewa Red Lips. Natomiast widzowie poznają wiele ciekawostek o funkcjonowaniu NATO, o życiu żołnierzy nie tylko z Polski, ale także z innych państw Sojuszu oraz dowiedzą się, co przedszkolaki sądzą o armii. Program tradycyjnie poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.

Internauci ponownie będą mogli rozwiązywać test on-line na stronie testonato.interia.pl i na urządzeniach mobilnych wykorzystując aplikację WIELKI TEST TVP.

Audycja realizowana jest we współpracy i ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej, partnerem medialnym testu jest Interia, a patronami medialnymi Super Express i RMF FM. Program reżyseruje Konrad Smuga, redaktorem prowadzącym jest Irena Pręcikowska z Redakcji Audycji Społeczno-publicystycznych TVP1, producentem Jolanta Filipowicz z Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP.